Planowany rekordowy protest rolników: blokady kluczowych dróg, również w powiecie bełchatowskim

W najbliższym tygodniu, rolnicy mają zamiar przeprowadzić zakrojoną na szeroką skalę blokadę szlaków komunikacyjnych. Przewidują zablokowanie ruchu drogowego w różnorodnych punktach kraju – od metropolii wojewódzkich po mniejsze osiedla, a także drogi ekspresowe oraz powiatowe. Planują również akcje protestacyjne na terenie powiatu bełchatowskiego.

Dzień środowy, 20 marca, zapowiada się jako dzień ogólnopolskiej blokady sieci drogowej przez rolników. Zakłócenia ruchu są planowane zarówno w dużych miastach jak i mniejszych aglomeracjach. Według mapy, na której zaznaczono lokalizacje przyszłych protestów, ich liczba wynosi już kilkaset i nadal rośnie. Wszystko to sugeruje, że możemy spodziewać się protestu o niespotykanej dotąd skali. Rolnicy zamierzają przeprowadzić blokady również na terenie powiatu bełchatowskiego.

Gdzie należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w powiecie bełchatowskim ze strony protestujących rolników? Informacje podane przez policję z Bełchatowa sugerują, że kierowcy powinni przygotować się na problemy w czterech różnych punktach. Jednym z nich będzie droga krajowa 74, w miejscowości Rusiec, gdzie protest planowany jest między godziną 11.00 a 14.00. Aktywność rolnicza ma mieć miejsce na ulicy Wieluńskiej i będzie polegać na przechodzeniu przez przejście dla pieszych w pobliżu budynku Poczty Polskiej. Dodatkowo, pojazdy rolnicze mają zamiar blokować jeden z pasów ulicy Sosnowej. Przewiduje się, że ruch pojazdów będzie odbywać się na zmianę, w zależności od natężenia ruchu.