Przytorze: atrakcje dla dzieci

Przytorze: na rodziców i dzieci czekają nowe atrakcje

Przytorze: na rodziców i dzieci czekają nowe atrakcje

Wkrótce nastąpią ogromne zmiany na osiedlu Przytorze w Bełchatowie. Wszystko za sprawą Budżetu Obywatelskiego, w którym bełchatowianie głosowali na interesujące ich projekty, takie jak ten. Przebudowa niektórych części osiedla Przytorze to właśnie jeden z projektów, na który oddano dużą liczbę głosów. Prace przy ul. Paderewskiego mają zakończyć się w listopadzie.

Czytaj także: Projekty BO w czasach pandemii. Co się zmieni?

Co nowego będzie miało do zaoferowania Przytorze?

Na co nowego mogą liczyć rodzice i dzieci z bełchatowskiego Przytorza? Na pewno na huśtawki, zestaw zabawowy, fabrykę piasku, ale też kilka innych nowości. Oprócz postawienia nowych obiektów planowana jest renowacja dotychczasowych. Fabryka piasku ma zawierać dźwig, taśmociąg a także stanowisko, gdzie dzieci będą mogły skorzystać z przenośnika i wagi. W zestawie zabawowym nie zabraknie domku i tunelu.

Komu zawdzięczamy nowe atrakcje na Przytorzu?

Projekt jest częścią szerszej inicjatywy o nazwie Budżet Obywatelski. Podczas tego wydarzenia bełchatowianie głosują na interesujące ich programy. Dzieci z bełchatowskiego Przytorza mogą podziękować bełchatowianom, którzy oddali głos na ten projekt. Liczba głosów, o jakiej mowa, to 646. Gdyby ktoś się zastanawiał, ile kosztuje realizacja projektów BO, już tłumaczymy. Łączna kwota, jaką zabezpieczono na realizację Budżetu Obywatelskiego, wynosi 1,5 miliona złotych. Na same prace na Przytorzu zaś poświęcono nie mniej niż 250 tys. złotych.

Jakie są założenia projektu BO?

Zmiany, jakie czekają Przytorze w Bełchatowie, mają swoje konkretne założenia. Wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz zapewnia, że nowy plac ma być nowoczesny i kolorowy, ale przede wszystkim stawia na bezpieczeństwo. Wspomina również, że nowe zabawki będą unikalne dla Przytorza i nie można ich znaleźć na innych bełchatowskich osiedlach. Brzmi zachęcająco.