Szpital zmienił decyzję w sprawie odwiedzin pacjentów!

Odwiedziny w szpitalach to temat, który można określić za mocno dyskusyjny. Nie wszystkim spodobały się zakazy związane z pandemią.

Koniec obostrzeń?

Kiedy patrzy się na sytuację w kraju, można odnieść wrażenie, że czeka nas koniec obostrzeń. To samo jest, gdy patrzy się lokalnie – Szpital Wojewódzki w Bełchatowie zdecydował się przywrócić odwiedziny pacjentów.

Niemniej jednak nie możemy mówić o całkowitej normalności – przywrócenie odwiedzin w szpitalu ma związek z poprawą sytuacji epidemiologicznej. Z drugiej strony zagrożenie cały czas jest niemałe – można odnieść wrażenie, że taki komunikat (nie bezpośrednio) płynie ze szpitala. Krótko mówiąc, odwiedziny są możliwe, ale jednocześnie trzeba przestrzegać wzmożonego reżimu sanitarnego.

Należy przez to rozumieć dezynfekowanie rąk, poruszanie się w maseczce czy zachowywanie odpowiedniego dystansu – także nie ma mowy o przytulaniu czy czymś z tych rzeczy. Jakby tego było mało, odwiedzić może tylko jedna osoba. Wypada jeszcze dodać, że możliwość odwiedzin jest wyłącznie dla tych, którzy są bezwzględnie zdrowi – chodzi o brak jakiejkolwiek infekcji.

Tutaj znajdziesz informacje ze stolicy województwa.