Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w Bełchatowie

Incydent, do którego doszło na wyznaczonym miejscu dla przechodniów w mieście Bełchatów, miał tragiczne skutki dla 72-letniej pani. Nieszczęsna kobieta doznała poważnego urazu nogi i musiała zostać przewieziona do placówki medycznej, gdzie otrzymała niezbędną pomoc.

Incydent miał miejsce w piątek, 23 lutego, po godzinie 18, dokładnie na skrzyżowaniu Alei Wyszyńskiego oraz drogi prowadzącej na osiedle Dolnośląskie, w Bełchatowie. Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, nadkomisarz Iwona Kaszewska, młoda kobieta za kierownicą seatem jechała od strony ulicy Lipowej i skręcając w ulicę osiedlową, nie przepuściła pierwszeństwa starszej pani, która właśnie przechodziła przez przejście dla pieszych. Dodatkowo, podkreśla, że wszyscy uczestnicy tego wydarzenia byli trzeźwi.

Poszkodowana seniora z urazem kończyny dolnej została natychmiast przetransportowana do szpitala. Funkcjonariusze z miejscowej jednostki policji są w trakcie ustalania dokładnych okoliczności tego tragicznego incydentu. Przy tej okazji przypominają zarówno kierowcom jak i pieszym o konieczności zachowania szczególnej ostrożności przy przejściach, a także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają widoczność pieszego i mogą potencjalnie uratować mu życie w sytuacji zagrożenia.