W Bełchatowie powstaną nowe bloki?

Wiele wskazuje na to, że w Bełchatowie pojawią się nowe bloki. Niemniej mowa o inwestycji, która wzbudza mieszane uczucia.

Co możemy powiedzieć?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że chodzi o mieszkania z niskim czynszem. Brzmi ciekawie, prawda? Wyznaczono nawet działki, na których planowana jest budowa.

Wiadomo też, że chodzi o dwa nowe bloki mieszkalne. Mniejszy budynek ma mieć 16 lokali, natomiast w większym ma się znaleźć 41 mieszkań. Planowany koszt obu inwestycji to 28 mln złotych.

W ten sposób dochodzimy do osób odpowiedzialnych za budowę – za budowę mieszkań odpowiada SIM, czyli Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Spółka ta powstała stosunkowo niedawno, bo w czerwcu ubiegłego roku. Jej celem jest tworzenie alternatywy dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kredyt mieszkaniowy.

Inny punkt widzenia

Wspomniane mieszane uczucia mają związek z opiniami przedstawicieli opozycji. Mogliśmy usłyszeć choćby o tym, że spółka charakteryzuje się brakiem profesjonalizmu – radni dostali sprawozdanie i w tym sprawozdaniu znaczną część działań stanowił remont biura (na tym nie koniec).

Wydaje się więc, że podejrzenia nie mogą dziwić. Można też przypuszczać, że o funkcjonowaniu spółki będzie mowa jeszcze długo.

Tu przeczytasz o tym, co dzieje się w stolicy województwa.