Akademia z okazji Dnia Energetyka w Hali widowiskowo sportowej w Bełchatowie

Dzień Energetyka obchodzimy w Polsce 14 sierpnia. Bełchatów zaplanował jednak uroczystą Akademię na dzień 13 sierpnia. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12 w Hali widowiskowo – sportowej. Organizatorem imprezy było oczywiście PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Uhonorowanie odznaczeniami pracowników elektrowni

Uroczysta Akademia zorganizowana, aby uczcić Dzień Energetyka rozpoczęła się o godzenie 12. Wręczono pracownikom medale, odznaczenia i dyplom. W wydarzeniu uczestniczył Doradca Prezydenta Andrzeja Dudy, a także przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska, władze województwa, posłowe i inni znakomici goście. Swoim udziałem uroczystość zaszczycił także zarząd Grupy Kapitałowej PGE, wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych PGE oraz Zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Pracownikom PGE przekazano listy z gratulacjami od Prezydenta Andrzeja Dudy, Premiera i Wicepremiera, Marszałka Sejmu i Ministrów.

W przemówieniu Prezes Zarządu PGE, podziękował energetykom za ich oddanie w pracę. Podkreślił też rolę potrzeby przeprowadzenia stopniowej transformacji energetycznej w naszym kraju, a przede wszystkim dążenia do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Na zakończenie Akademii swoje koncerty dali artyści lokalni i ogólnopolscy.