Młodzi i utalentowani artyści po raz kolejny zagrali na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie

13 sierpnia odbył się kolejny koncert z cyklu Open Stage w Bełchatowie. MCK po raz kolejny umożliwiło utalentowanym artystom zaprezentowanie swojego talentu muzycznego szerszej publiczności.  

Na letniej scenie przy ul. Narutowicza dominował hip hop

Letnia scena Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie wypełniła się w piątkowy wieczór przede wszystkim rytmami hip hopu. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowało trzech zdolnych artystów: MediaTor Peo, Patryk Okoń oraz Lackluster.

Uzdolnieni muzycznie Bełchatowianie

Lackluster tworzy muzykę alternatywną. Łączy w sobie brzmienia hip hopu, muzyki elektronicznej oraz rzadko spotykanego indie rocka. Na koncie ma już spore osiągnięcia muzyczne. Nagrał takie utwory jak ,,Portret’’, Disco’’ oraz ,,Taśmy i klisze’’. Artysta był gościem w Radio Newonce Lackluster, zajął także wysokie miejsce na liście muzycznej Alternatywnej Polski.

Drugi artysta MediaTor PeO, zadebiutował na scenie muzycznej Open Stage w Bełchatowie. 29 – latek tworzy muzykę od wielu lat. Aktualnie muzyk kończy pracę w studiu nagraniowym nad swoim pierwszym albumem.

Idea koncertów w ramach Open Stage

Cykliczne wydarzenie Open Stage organizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie pozwala na zaprezentowanie młodym artystom umiejętności muzycznych na profesjonalnej scenie. Do udziału w występach mogą zgłaszać się zarówno soliści jak i zespoły muzyczne. Artyści mogą prezentować dowolne gatunki muzyczne, scena nie ogranicza ich w żaden sposób. Przede wszystkim w projekcie chodzi o to żeby wykonawcy przedstawili własne utwory na żywo przed szerszą publicznością.