Akcje policji i szokujące statystyki

Czy na polskich drogach jest bezpiecznie? Można przypuszczać, że wiele osób twierdzi, iż mamy problem z należytym zapewnieniem bezpieczeństwa. Jakby tego było mało, nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie.

Żyjemy w niewiedzy?

Można też stwierdzić, że obserwujemy to, co dzieje się wokół nas, ale w gruncie rzeczy trudno pokusić się o jakieś znaczące konkrety. Najlepiej oddają to różnego rodzaju policyjne akcje – policjanci zdają sobie sprawę z tego, że realia są dalekie od optymalnych. Z drugiej strony regularne działania są czymś niemożliwym. Do tego niedawno mogliśmy usłyszeć o 215 zdarzeniach na terenie województwa. Co więcej, zginęło 18 osób. Straszne, prawda? Gdy doda się do tego, że chodzi o okres wakacji, jest jeszcze straszniej.

Warte podkreślenia jest też to, że policyjne akcje wywołują spore emocje. Jest to też niejako potwierdzenie tego, że nie interesują nas przepisy czy makabryczne historie na drogach. Jeśli ktoś stosuje się do przepisów, to chyba nie ma się czego bać. Można też powiedzieć, że najważniejsze jest doprowadzenie do sytuacji, w której to nie obawa przed mandatami będzie najistotniejsza.