Jak korzystnie wynająć auto w Łodzi?

Łódź to duże miasto, a nie wszystkim odpowiada poruszanie się komunikacją miejską. Co jeśli własne auto nie wchodzi w rachubę? Pozostaje wynajem, który jest nie tylko bardzo wygodny, ale okazuje się także opłacalny pod względem finansowym.

Jak wynająć samochód w Łodzi?

Tradycyjne wypożyczalnie nie są już jedyną dostępną opcją. Atrakcyjną alternatywą jest samochód na doby. Łódź to miasto, w którym zapotrzebowanie na tego typu usługi jest spore, bo korzystają z nich nie tylko sami mieszkańcy, ale również turyści oraz osoby przyjeżdżające do miasta w celach biznesowych. Aby wynająć auto, należy wcześniej ściągnąć na smartfona aplikację PANEK CarSharing – zaakceptowanie regulaminu jest równoznaczne z zawarciem umowy, dzięki czemu unika się podpisywania papierowych dokumentów. Jak dokładnie działa opcja wynajęcia auta na doby? Łódź ma bogatą ofertę, więc da się łatwo znaleźć odpowiedni samochód osobowy albo dostawczy. Na mapce aplikacji wyświetlają się wolne pojazdy – wybrane auto rezerwuje się prostym kliknięciem, po czym kierowca ma dziesięć minut na dotarcie do niego.

Wynajem auta na doby w Łodzi – czy to się opłaca?

Dla przyjezdnych wynajęcie samochodu to najlepsze rozwiązanie. Taksówki są znacznie droższe, a z ich dostępnością bywa różnie, dla wielu osób istotna jest także kwestia bezpieczeństwa – w wynajętym aucie nie ma nikogo obcego. Jeśli chodzi tylko o krótkie dojazdy, można wynająć auto na minuty, ale jeśli prywatny środek transportu będzie potrzebny na kilka dni, warto wynajmować samochody na doby. Łódź może się pochwalić dobrze rozwiniętą ofertą pod tym względem, dostosowaną do indywidualnych oczekiwań kierowców. Również dla mieszkańców Łodzi to bardzo wygodne, szczególnie dla osób jeżdżących stosunkowo mało – utrzymywanie własnego auta będzie zbyt kosztowne. Najem natomiast nie wymaga opłacania polisy OC, kupowania paliwa, jeżdżenia na przeglądy techniczne. Kierowcy korzystający z aplikacji carsharingu nie płacą nawet za parkingi miejskie, bo ten wydatek jest już wliczony w cenę usługi.