Bełchatów: Trwa tradycja Męskiego Różańca. Przemarsz z Dolnośląskiego do parafii farnej

Na bełchatowskich ulicach, w sobotnie południe, odbył się kolejny Męski Różaniec. Tradycją było wyruszenie mężczyzn z kościoła znajdującego się na osiedlu Dolnośląskim i skierowanie się do parafii farnej, usytuowanej w centrum miasta. Ta wspólna modlitwa, jak zwykle, była pełna duchowej energii.

Przywiązanie do tradycji jest silne – każdego miesiąca w pierwszą sobotę (najnowsza miała miejsce 6 lipca), mężczyźni organizują Męski Różaniec. Wojownicy Maryi, odpowiedzialni za ten wydarzenie, zgromadzili łącznie 86 uczestników. Modlitwa rozpoczęła się w parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Barbary na osiedlu Dolnośląskim, a zakończyła się przed świątynią na ulicy Kościuszki.

Zanim rozpoczął się przemarsz, uczestnicy podzielili się swoimi intencjami modlitewnymi. Dokładnie o godzinie 11:00, trzymając różańce w dłoniach, udali się aleją Wyszyńskiego, przeszli ulicami Lipową, Pileckiego oraz Kościuszki.

Po zakończeniu modlitwy, nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego kręgu i grupowej fotografii. Warto dodać, że już w przyszłym miesiącu odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy Męski Różaniec. Mężczyźni pierwszy raz wspólnie modlili się i wyruszyli na przemarsz dokładnie 5 lat temu – w sierpniu 2014 roku. Wtedy w wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób.

Wojownicy Maryi już teraz zapraszają do udziału w sierpniowej modlitwie i liczą na powtórzenie frekwencji sprzed pięciu lat. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z sobotniego różańca.