Po raz kolejny straż pożarna interweniowała na składowisku w Rogowcu – niepokój wywołany intensywnym zapachem chemikaliów

W Rogowcu doszło do kolejnej akcji straży pożarnej na miejscowym składowisku. Powodem były obawy pracowników jednej z firm, które zaniepokoił niezwykle silny zapach chemikaliów przypominający woń toksycznych substancji. Na miejscu zdarzenia strażacy zauważyli również beczki, które zostały przewrócone i z których uchodziła pewna ciecz.

Mimo że przypadki tego rodzaju są rzadkie, podkreśla Michał Wieczorek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, ten konkretny incydent miał miejsce 4 lipca, tuż po godzinie 15:00. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe zastały przewrócone beczki, a z nich wydobywała się podejrzana ciecz.

Strażacy natychmiast podjęli działania mające na celu zabezpieczenie terenu. Ustawili przewrócone beczki w pozycji pionowej, aby zapobiec dalszemu wyciekowi cieczy. Następnie obsypali miejsce wycieku sorbentem, chłonną substancją umożliwiającą szybkie i skuteczne usunięcie wszelkich pozostałości niebezpiecznej substancji.