Bełchatów w świątecznej atmosferze

W Bełchatowie zapanowały wyjątkowe, świąteczne nastroje. Miasto w sobotę ożyło dźwiękami kolęd i pastorałek, a aromat tradycyjnych potraw wigilijnych unosił się w powietrzu. Wszystko to zostało zainicjowane przez Miejski Jarmark Świąteczny, który miał miejsce na placu Narutowicza. Wydarzeniu tym przyglądał się Zbigniew Ziemba, pełniący funkcję wicemarszałka województwa łódzkiego.

Festyn rozpoczął Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Oprócz tego odbywały się liczne atrakcje takie jak Kiermasz Świątecznych Rozmaitości oraz ciekawe warsztaty dla najmłodszych. Na placu Narutowicza olśniła wszystkich świecąca setkami lampek miejska choinka. Goście festynu mieli możliwość zakupić regionalne wyroby i typowe dla tego okresu przysmaki. Nie mogło oczywiście zabraknąć ręcznie robionych tradycyjnych stroików bożonarodzeniowych, świec czy słodkich wypieków. Atrakcją dla najmłodszych była niewątpliwie wizyta Świętego Mikołaja, zabawy z elfami, mnóstwo prezentów i możliwość zrobienia zdjęcia w śnieżnej kuli.

Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, przekazał swoje życzenia dla mieszkańców: „W imieniu władz samorządowych województwa łódzkiego pragnę złożyć życzenia obfitujące w miłość i zdrowie na nadchodzące święta. Niech to będą dni prawdziwej radości spędzone z najbliższymi, a uczucia te niech utrzymają się również po okresie świątecznym. Życzę także, aby rok 2024 przyniósł nam nowe szanse i możliwości do wykorzystania”.