Bełchatowianie dostaną zestawy medyczne

Bełchatowianie mogą liczyć na zestawy medyczne! Miasto ma zakupić takie zestawy i potem rozdać je mieszkańcom. Wartość przedsięwzięcia to 99 tys. zł.

Skąd pieniądze?

Być może pojawiło się pytanie, skąd pozyskano środki? Pozyskanie środków nie jest tajemnicą – chodzi o pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Oczywiście wypada też zatrzymać się przy tym, co składa się na wspomniane zestawy. Niemniej na wstępie należy podkreślić, że uzyskane 99 tys. zł pozwoli kupić 300 zestawów medycznych. Każdy zestaw ma składać się z ciśnieniomierza ramiennego, pulsoksymetru i termometru bezdotykowego. Wiemy również, jakie grono osób może liczyć na wsparcie – pomoc skierowana jest do niepełnosprawnych. Chodzi o wszystkich, także możemy mówić o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Ważne jest też to, że obowiązuje zasada, zgodnie z którą w gospodarstwie domowym nie może znaleźć się więcej niż jeden zestaw.

Wnioskowanie o zestawy medyczne

Jeżeli wyrażasz zainteresowanie wsparciem, nie pozostaje nic innego jak skontaktowanie się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2. Możesz zjawić się w ośrodku lub zadzwonić. Dzwonić możemy na numer 44 365 28 72 lub 518 756 539. Pamiętaj też o tym, że MOPS działa od poniedziałku do piątku w godz. 7:30–15:30.