Bieg Uliczny „Piątka szyta na miarę” w Bełchatowie – emocje sportowe i chwilowe utrudnienia dla kierowców

W najbliższą niedzielę, Bełchatów stanie się areną dla sportowych rywalizacji podczas trzeciej edycji Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę”. Centrum miasta na kilka godzin zamieni się w bieżnię uliczną, gdzie wystartuje ponad setka biegaczy. W dniu 22 października, o zwycięstwo na dystansie 5 km z pewnością toczyć się będą zacięte sportowe boje. W dodatkowo utworzonej kategorii rodzinnej, do przebiegnięcia będzie 2,5 km. Tradycyjnie już punktem startu oraz mety będzie plac Narutowicza. Trasa biegu przewidziana jest wzdłuż kilku głównych ulic w samym sercu Bełchatowa.

W związku z tym wydarzeniem, kierowcy planujący przejazd przez centrum miasta w godzinach od 11:00 do 12:00, muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami. Ograniczenia ruchu dotyczyć będą przede wszystkim rejonów leżących na trasie biegu.

Komunikacja zostanie całkowicie zakłócona na następujących ulicach: Lecha i Marii Kaczyńskich, Plac Wolności, Czyżewskiego do skrzyżowania z ulicą Północną, Północna do skrzyżowania z ulicą Grota Roweckiego i ulicą Targową, Grota Roweckiego do skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego oraz na ulicy Bawełnianej.