Brak empatii to ogromny problem

Brak empatii to problem, który można określić poważnym. Możliwe nawet, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważnym.

Martwy kot w koszu na śmieci

Można odnieść wrażenie, że jakichś granic nie da się przekroczyć, ale takie myślenie trzeba określić zgubnym. Dla niezorientowanych – w sieci możemy znaleźć zdjęcie kota leżącego w koszu na śmieci. Nie wiemy, co się dokładnie wydarzyło, ale można pokusić się o pewne spekulacje – kot jest martwy i niewykluczone, że trafił do kosza, kiedy nie żył. Jeżeli tak właśnie było, nie pozostaje nic innego jak zastanowienie się nad naszym życiem – co jest z nami nie tak? Ktoś może powiedzieć, że to przykry wyjątek, ale takie myślenie wydaje się niewłaściwym. Zresztą wystarczy zastanowić się nad sytuacjami, z jakimi mamy do czynienia – czy zawsze możemy mówić o empatii?

Wszyscy mamy prawo do prywatnej oceny, ale brak empatii to chyba coś, z czym ludzie stykają się naprawdę często. Dobrze też pamiętać o tym, że ewentualne zmienienie zachowania to zadanie, które może sprawiać kłopoty – niekiedy konieczny jest czas.