Bełchatowscy policjanci mają ważne wsparcie!

Policjanci mają dbać o szeroko rozumiane bezpieczeństwo. To coś, co nie podlega dyskusji, aczkolwiek wypada pamiętać o tym, że zawsze znaczenie mają warunki do działania. Krótko mówiąc, należy zrobić wiele, aby warunki pracy przedstawiały się możliwie korzystnie.

Bełchatów przykładem

Za przykład może posłużyć to, co dzieje się w Bełchatowie. Gdyby ktoś nie zrozumiał – chodzi o nowy i co warte podkreślenia, nieoznakowany radiowóz. Auto możemy określić dostosowanym do potrzeb służby. Co więcej, jest już wykorzystywane przez funkcjonariuszy. Wygląd auta sobie pomińmy, ponieważ to nie jest najważniejsze – najważniejsze to zdawać sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo na drodze jest kluczowe. Warto może jeszcze dodać, że zakupione auto kosztowało blisko 100 tys. złotych. Można powiedzieć, że kiedy celem jest bezpieczeństwo na drodze, nie ma mowy o oszczędzaniu. Nie ma też co ukrywać, że każde nowe auto oznacza szybszą reakcję na zgłoszenia i co za tym idzie, szybsze dotarcie funkcjonariuszy.

Pamiętajmy także o tym, że na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Teoretycznie powinni o tym wiedzieć wszyscy, a w praktyce wypadki to coś normalnego – oczywiście wiadomo, że zdarzają się różne sytuacje.