Co czytają mieszkańcy Bełchatowa i okolicznych miejscowości?

Czytanie książek to czynność, która dla niektórych pewnie się nie liczy i jest to oczywiście błąd. Z drugiej strony najważniejsze są fakty – co czytają mieszkańcy Bełchatowa i okolicznych miejscowości?

Dane Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie

Jeżeli sądzisz, że jest to temat, do którego trudno nawiązać, musisz wiedzieć, że rzeczywistość przedstawia się nieco inaczej. W skrócie – sytuacja wygląda tak, że możemy oprzeć się na danych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie.

Przede wszystkim należy podkreślić, że przez cały rok wypożyczono 133 tysiące książek. Zebrane dane wskazują na to, że najczęściej stawiano na literaturę kobiecą i kryminały. Warte odnotowania jest też to, że wśród osób dorosłych przeważała beletrystyka. Gdyby kogoś interesowały pozycje dla dzieci, dobrze wiedzieć, że zainteresowaniem cieszyły się choćby opowiadania biograficzne „Mali wielcy” czy serie „Kicia Kocia” i „Basia”.

O szczegółach można powiedzieć wiele. Nie ma też co ukrywać, że książki mogły cieszyć się większym zainteresowaniem (choć rzecz jasna mogło być też gorzej).