Uwaga na fałszywych lekarzy

Oszustwa to temat, o którym można opowiadać bardzo długo. Co więcej, możemy mówić o kierowaniu się w stronę seniorów. Oszuści działają sprytnie – kierują się tam, gdzie ich plan ma stosunkowo duże szanse powodzenia.

O co chodzi?

Trzeba zachować czujność w różnych sprawach, ale teraz skoncentrujemy się na jednej – podszywaniu się pod lekarzy. Warte odnotowania jest również to, że możemy mówić o wykorzystywaniu epidemii koronawirusa. Sytuacja jest naprawdę poważna! Jeśli ktoś potrzebuje dowodu, nie pozostaje nic innego jak zapoznanie się z ostrzeżeniem ze strony bełchatowskiej policji.

Złodzieje informują, że osoba z rodziny zachorowała na COVID-19 i znajduje się w bardzo złym stanie. W pewnym momencie rozmowy można usłyszeć rzekomego lekarza – lekarza, który mówi, że jest terapia, dzięki której dana osoba wyzdrowieje. Jak się można jednak domyślić, fikcyjne rozwiązanie sporo kosztuje.

W skrócie – chodzi o wykorzystywanie dobrego serca i strachu. Czy może być coś gorszego niż strach o zdrowie bliskiej osoby? Warte podkreślenia jest również to, że oszuści nie boją się stosować presji (możemy mówić o płaczu czy krzyku).