Demonstracje rolników z gminy Bełchatów

Dzisiaj, na terenie gminy Bełchatów, miejsce miały protesty rolnicze, w których brali udział miejscowi mieszkańcy. Osoby manifestujące można było spotkać na dwóch szlakach komunikacyjnych przechodzących przez obszar tej gminy.

Demonstranci zaczęli się gromadzić już od godziny 10 rano. Ich miejsce koncentracji to dwa punkty – Droga Krajowa 74 na odcinku w pobliżu Huty oraz Droga Wojewódzka 484, a konkretnie jej fragment przecinający Poręby.

W Porębach, na poboczu głównej drogi, ciągnącej się od ulicy Wichrowej aż do skrzyżowania z ulicą Świętojańską, można było dostrzec parkujące tam pojazdy rolnicze. Natomiast w Hucie pojazdy te zostały ustawione na bok drogi, która rozpoczyna swój bieg we Wielopolu i kończy na skrzyżowaniu w samym sercu Huty. Rolnicy tutaj, poza blokadą drogi, przeprowadzali również symboliczne marsze przez przejście dla pieszych znajdujące się nieopodal lokalnego sklepu spożywczego.

Mieszkańcy gminy Bełchatów aktywnie uczestniczący w proteście rolników zakończyli swoje działania około godziny 17. Ten dzień na pewno zostanie w ich pamięci jako moment, kiedy stanęli w obronie swoich praw i interesów.