Druga tura wyborów prezydenckich w Bełchatowie z udziałem Marioli Czechowskiej i Patryka Marjana

Decydująca runda wyborów na stanowisko prezydenta miasta Bełchatów w województwie łódzkim zostanie przeprowadzona. Do finałowego starcia przystąpią Mariola Czechowska, obecna prezydent miasta, do której swoje poparcie wyraziło PiS, oraz Patryk Marjan reprezentujący Nową Nadzieję, frakcję wchodzącą w skład Konfederacji. W pierwszej turze wyborów to właśnie Marjan zdobył większą ilość głosów, prowadząc o 1351 głosów nad Czechowską.

Z oficjalnie ogłoszonych wyników wynika, że najlepszym kandydatem w wyścigu o fotel prezydenta Bełchatowa okazał się Patryk Marjan, gromadząc 8108 głosów, co przekłada się na imponujące 38,36 procent wszystkich oddanych głosów.

Mariola Czechowska, aktualnie urzędująca prezydent, uplasowała się na drugim miejscu z wynikiem 6757 głosów, co stanowi 31,97 procent poparcia.

Paweł Arkadiusz Rożniatowski z KO był trzecim – a zarazem ostatnim ze wszystkich kandydatów, gdyż w wyborach nie startowało więcej osób. Zdobył on 6269 głosów, co przełożyło się na 29,66 procent poparcia.