Ewa Demarczyk nie żyje. Odeszła w wieku 79 lat

Nie żyje Ewa Demarczyk, odeszła jedna z najwybitniejszych polskich osobowości scenicznych, miała 79 lat. O śmierci artystki poinformowali jako pierwsi założyciele artystycznego Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami.

Kobieta była wybitną i charyzmatyczną postacią na polskiej scenie artystycznej. Ceniono ją przede wszystkim za ekspresję i niebanalną osobowość. Jej wizytówką z pewnością był talent oraz wybitne zdolności interpretacyjne.

Znana dzięki takim utworom jak: „Karuzela z Madonnami”, „Rebeka” i „Grande Valse Brillante”. Po sukcesie krajowym przyszedł czas na międzynarodowy. Występowała na całym świecie m.in. w Austrii, Niemczech, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Kubie, Brazylii i USA. Międzynarodowe występy pozwoliły osiągnąć Pani Ewie niekończącą się sławę. Gościła na prestiżowych estradach takich jak Olympia czy Carnegie Hall.

Artystka ostatni raz wystąpiła publicznie 8 listopada 1999 roku w Poznaniu. Po czym całkowicie zakończyła karierę sceniczną. Rok 2010 był dla piosenkarki momentem przełomowym , otrzymała bowiem „Fryderyka” za swoją pracę sceniczną. Artystka zwana „Czarnym Aniołem” odeszła 14 sierpnia 2020 roku w swoim domu. W styczniu skończyłaby 80 lat.