Gdzie i jakie znicze kupić w Bełchatowie?

Gdzie i jakie znicze kupić w Bełchatowie?

Kończy się październik, a to oznacza, że zbliża się ważny dla Polaków dzień Wszystkich Świętych. Co roku 1 listopada na bełchatowskich cmentarzach pojawiają się tłumy ludzi, pragnących uczcić pamięć swoich zmarłych bliskich. Jednak przygotowania do tego dnia zaczynają się już dużo wcześniej. Mowa oczywiście o kupnie zniczy. Gdzie i jakie znicze można kupić w Bełchatowie?

Handel przed bełchatowskim cmentarzem

Bełchatowianie kupują znicze i kwiaty już teraz, żeby zdążyć przed dniem 1 listopada i nie musieć martwić się, że nie będą mieli co położyć na grobach swoich bliskich. Wybór zniczy jest przeogromny. Przed cmentarzem przy al. Włókniarzy kupimy znicze w różnych rozmiarach i kształtach, od najprostszych małych zniczy, po duże zdobione. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, gdzie w Bełchatowie kupić znicze, to może być spokojny i odwiedzić jedno z takich stoisk.

Jakie znicze kupić?

Pytanie wydaje się proste, ale szeroki wachlarz zniczy może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli chodzi o tworzywo, najczęściej wybieranym rodzajem są znicze szklane, a ich popularności nie ma się co dziwić. Są one wytrzymalsze od swoich plastikowych odpowiedników i nie straszne im są trudne warunki pogodowe. Dodatkową zaletą jest możliwość wymieniania ich wkładu, więc zdecydowanie jest to bardziej oszczędna opcja.

Czy rodzaj wkładu ma znaczenie?

Jeśli zdecydujemy, że w dniu Wszystkich Świętych postawimy na grobach znicze szklane, musimy też wiedzieć, jakich wkładów do nich użyć. Trzy popularne rodzaje wkładów to parafinowe, olejowe i elektryczne. Wkłady parafinowe palą się najszybciej, więc nie są dobrym wyborem, jeśli zależy nam na tym, aby jak najdłużej ich płomień rozświetlał grób bliskiej nam osoby. Lepiej wtedy sięgnąć po wkłady olejowe, które palą się ok. tydzień. Co więcej, jeśli zamiast oleju utwardzanego wybierzemy olej płynny, będziemy mogli użyć jednego wkładu kilkakrotnie. Można też pokusić się o nieco bardziej nowoczesne rozwiązanie, jakim jest znicz elektryczny wyposażony w diodę LED. Czas działania wynosi nawet kilkanaście dni.

Brak nowości wśród zniczy

Dla osób, które cenią sobie unikalne wzory i lubią próbować za każdym razem czegoś nowego, mamy złą wiadomość. Kryzys gospodarczy związany z pandemią koronawirusa wpłynął także na przedsiębiorców zajmujących się produkcją zniczy, co negatywnie rzutuje na ich oferty. W tym roku na bełchatowskich stoiskach trudno będzie kupić znicze z nowymi, unikalnymi wzorami.