gladiators-kickboxing-bełchatów-górą!

Gladiators Kickboxing Bełchatów górą!

Gladiators Kickboxing Bełchatów górą!

Bełchatów może być dumny ze swoich lokalnych sportowców. 27 września br. na facebookowym profilu Gladiators Kickboxing Bełchatów mogliśmy przeczytać o  sukcesie Oliwera Jarzeckiego. Chodzi o Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych i Młodszych w formule Kick-Light, gdzie wystartował jako kadet młodszy w kategorii wagowej do 52 kg. i zdobył złoty medal.

Kickboxing to przede wszystkim trening

Zawodnik Gladiators Kickboxing Bełchatów nie pojawił się na mistrzostwach znikąd. Trenował kickboxing przez 5 lat, zanim udało mu się zdobyć złoty medal. Kluczem okazał się systematyczny trening.  Oliwer nie tylko trenował trzy razy w tygodniu, ale też uczestniczył na seminariach u znanych sportowców takich jak Marcin Różalski.

Walka o mistrzostwo

Impreza miała miejsce w miejscowości Mysiadło pod Warszawą. Oliwer Jarzecki zmierzył się tam z wychowankiem Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek, Oliwierem Brodowskim. Pojedynek obu 12-latków wydawał się wyrównany, ale zakończył się przed czasem. O wszystkim przesądził nokaut techniczny, czyli bezsporne zwycięstwo bełchatowianina.

Mistrz i uczeń

Zwycięstwo na Mistrzostwach Polski Kadetów Starszych i Młodszych w formule Kick-Light jest nie tylko wielkim osiągnięciem Oliwera, ale gratulacje należą się również jego trenerowi, Michałowi Benbenowi. To osoba, dla której bełchatowski kickboxing nie jest niczym nowym. Ma na swoim koncie udział w mistrzostwach Polski, ale walczył też o puchar świata. Jego zaangażowanie w bełchatowską scenę kickboxingu można też zauważyć w samej historii działania klubu. Sportowiec udowodnił, jak ważny jest regularny trening, przerabiając część własnego domu na salę treningową. Walka, którą stoczył w ramach gali HFO 4 w 2017 r. została okrzyknięta walką roku polskiego kickboxingu. Nie ma się co dziwić, że uczeń poszedł w jego ślady.

Jak wygląda przyszłość Gladiators Kickboxing Bełchatów?

Gladiators Kickboxing Bełchatów jest stosunkowo nowym klubem, bo został założony dopiero w 2013 r. Nie poznaliśmy więc pełnego potencjału jego zawodników. Liczba mistrzostw i zawodów, w jakich brali udział przedstawiciele tego bełchatowskiego klubu mówi sama za siebie. Możemy się spodziewać, że czeka na nich jeszcze wiele medali i pucharów.