Inwestycje drogowe w gminie Bełchatów: kolejna betonowa jezdnia gotowa do użytku

W Józefowie, jednym z sołectw gminy Bełchatów, zakończono budowę nowej drogi wykonanej z betonu. Jest to najnowszy projekt drogowy, który został oddany do użytku na terenie tej gminy. Władze samorządowe już intensywnie planują implementację następnych inwestycji, które będą opierały się na tej samej technologii.

Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów, podkreśla skuteczność wykorzystywanej technologii. Mówi, że betonowe jezdnie doskonale sprawdzają się na obszarach osiedlowych jak Józefów. Dodaje również, że w planach jest budowa kolejnych dróg z betonu.

Pierwszym projektem drogowym zaplanowanym na ten rok jest budowa jezdni w Kałdunach od strony ulicy Królowej Jadwigii. Ta inwestycja obejmuje budowę zjazdu z drogi wojewódzkiej 485 do osiedla. Jednak nie jest to jedyny projekt drogowy planowany na 2024 rok w technologii betonowej. Zgodnie z planem budżetowym na ten rok, gmina przeznaczyła na te cele aż 2 mln zł.

Prace drogowe w technologii betonowej mają również zostać przeprowadzone w innych miejscowościach na terenie gminy. Wśród nich znajdują się: Janów, Wólka Łękawska, Emilin, Kurnos Drugi, Janina, Wola Kruszyńska oraz Ludwików. Funkcjonariusze urzędowi poinformowali, że istnieje możliwość zwiększenia przeznaczonej na te cele kwoty w budżecie, co umożliwiłoby realizację prac drogowych w kolejnych miejscowościach.