Kino samochodowe po raz kolejny w Bełchatowie

Letnie seanse w plenerze to już tradycja Bełchatowa, w tym roku jednak, aby dostosować się do panujących obostrzeń, organizatorzy zdecydowali się nieco zmienić formę tego cyklicznego wydarzenia. W sobotę 29 sierpnia już po raz drugi w tym roku Miejskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców do kina samochodowego.

Liczba miejsc na seans jest ograniczona, dlatego też warto odpowiednio wcześniej wybrać się w pobliże rozstawionego ekranu i zaparkować auto. W związku z trwającą epidemią koronawirusa organizatorzy zdecydowali się jednak wprowadzić kilka zasad, których uczestnicy mają obowiązek przestrzegać. Wjazd na teren wydarzenia odbywa się od strony ulicy Kwiatowej 6, zaś wyjechać będzie można dopiero wtedy, kiedy film się skończy. Widzowie nie powinni opuszczać aut, jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, muszą obowiązkowo zakrywać usta i nos. Ważne jest, aby silnik pojazdu pozostawał wyłączony. Dla tych, którzy chcą wziąć udział w evencie, ale nie posiadają samochodu, organizatorzy proponują leżaki, które będą ustawione w bezpiecznej od siebie odległości.

W najbliższą sobotę chętne osoby będą mogły na świeżym powietrzu obejrzeć jedną z najlepszych komedii romantycznych 2018 roku. Film pt. „Kręcisz mnie” opowiada o niezwykle flirciarskim mężczyźnie i o tym, jak odnalazł on swoją miłość. W rolach głównych zagrali Franck Dubosc, Alexandra Lamy i Elsa Zylberstein. Miejskie Centrum Kultury ma nadzieje na duże zainteresowanie akcją, którym mogły pochwalić się poprzednie jej edycje.