Najlepszy sędzia zagościł w Bełchatowie

To było popołudnie pełne piłkarskich emocji. Na miejskim stadionie przy ul. Sportowej GKS Bełchatów podejmował Sokół Aleksandrów Łódzki. Spotkanie poprowadził zaś najlepszy obecnie sędzia na świecie – Szymon Marciniak. Ostatecznie GKS wygrał 4:1 i zachował szanse na awans do wyższej ligi.

„Panie sędzio, to dla nas wielki zaszczyt. Witamy i bardzo się cieszymy, że jest Pan dzisiaj z nami w Bełchatowie” – tak na murawie Szymona Marciniaka powitała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

„Można powiedzieć, że sukces rozpoczął się właśnie w Bełchatowie. Oczywiście, że pamiętam tamto spotkanie z Odrą Wodzisław. GKS wygrał wtedy dość łatwo 3:0, a ja pokazałem po jednej żółtej kartce dla każdej z drużyn. Od tego czasu sporo się wydarzyło, poprowadziłem wiele meczów na różnym szczeblu, w tym także te spotkania na niższych szczeblach – mówił tuż przed pierwszym gwizdkiem arbiter”. – powiedział podczas przedmeczowej konferencji Szymon Marciniak.

Przypomnijmy, że Szymon Marciniak, który zaledwie kilka dni temu prowadził finał UEFA Champions League, a w grudniu gwizdał podczas finałowego meczu mundialu w Katarze, 18 kwietnia 2009 roku sędziował spotkanie GKS-u Bełchatów z Odrą Wodzisław Śląski. Jak sam przyznaje, ponowne prowadzenie meczu w naszym mieście to dla niego sentymentalny powrót.