Nowe połączenia autobusowe w Bełchatowie: Zakopane i Poznań w zasięgu ręki

W niedługim czasie mieszkańcy Bełchatowa będą mieli możliwość bezpośredniego dojazdu autobusem z lokalnego węzła przesiadkowego znajdującego się przy ulicy Czaplinieckiej do dwóch popularnych polskich destynacji – Zakopanego i Poznania. W planach jest również rozszerzenie oferty o połączenia z innymi, zagranicznymi miastami.

Informację o nowych możliwościach komunikacyjnych przekazał miejski urząd w Bełchatowie, podając do wiadomości publicznej, że jedna z dużych firm przewozowych zaplanowała rozbudowę swojej siatki przystanków o wspomniany wcześniej bełchatowski węzeł przesiadkowy. To otwiera przed mieszkańcami miasta nowe perspektywy podróżowania.

Zgodnie z informacją udzieloną przez urząd miejski, pierwsze kursy autobusów przez Bełchatów zostaną zainaugurowane w niedzielę, 10 grudnia. Nowe połączenia obejmują trasy do dwóch kluczowych punktów – Zakopanego, czyli stolicy polskich Tatr oraz Poznania. Podróż do Zakopanego będzie prowadzić przez takie miasta jak Częstochowa, Katowice, Kraków, Rabka Zdrój i Nowy Targ. Trasa do Poznania przewiduje natomiast postój w Łodzi i Koninie.