Nowe bezpośrednie połączenia autobusowe z Bełchatowa do Zakopanego i Poznania

Planujecie podróż do Zakopanego albo Poznania? Od 10 grudnia możecie teraz udać się tam bezpośrednio z Bełchatowa, gdyż tę lokalizację dodano do siatki przystanków kolejnego dużego przewoźnika. Warto podkreślić, że Bełchatów stał się węzłem przesiadkowym tego przewoźnika.

Kilka czynników wpłynęło na decyzję o wybraniu węzła przesiadkowego w Bełchatowie. Znajduje się on w centrum kraju i charakteryzuje się szybkim i krótkim dojazdem z północnej obwodnicy, co pozwala przewoźnikom ominąć centrum miasta. Dodatkowo, infrastruktura węzła jest dobrze rozwinięta, a zaplecze socjalne dla kierowców jest adekwatne. Na korzyść wyboru tej lokalizacji przemawiał również fakt, że miasto nie nakłada na przewoźników żadnych opłat za wjazd i postój na terenie węzła.

Jakie to ma znaczenie dla osób podróżujących? Otóż od niedzieli 10 grudnia mogą one teraz wsiadać do autobusu w Bełchatowie i bez przesiadek dotrzeć do Zakopanego lub Poznania. Autobusy kursujące do serca polskich gór będą się zatrzymywały po drodze w miejscowościach takich jak Częstochowa, Katowice, Kraków, Rabka Zdrój i Nowy Targ. Te natomiast, które zmierzają w stronę Poznania – stolicy Wielkopolski, będą miały postój w Łodzi i Koninie.