Wielki Jarmark Świąteczny w centrum miasta: sto stoisk, warsztaty i spotkanie ze Świętym Mikołajem

Mieszkańcy miasta oraz liczni goście będą mieli okazję doświadczyć wyjątkowej atmosfery świątecznej radości i zakupić unikalne prezenty na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia podczas Miejskiego Jarmarku Świątecznego. Wydarzenie to, które odbędzie się w centrum miasta w najbliższy weekend, 16 i 17 grudnia, przyciągnie tłumy z blisko stu stoiskami pełnymi świątecznych drobiazgów, ozdób oraz smakowitości na świąteczny stół.

Anonsowane miejsce jest plac Narutowicza, gdzie w sobotę od godziny 12:00 do 19:00 będzie można zagłębić się w magiczną atmosferę świąt. Następnie, w niedzielę na stoiskach będzie można robić zakupy od godziny 10:00 do 18:00.

Stoiska oferować będą produkty ścisłe związane z tradycjami bożonarodzeniowymi, takie jak stroiki, świeczki oraz rękodzieło. Wśród dostępnych artykułów nie zabraknie również słodkości i tradycyjnych regionalnych produktów.

Jednak Miejski Jarmark Świąteczny to nie tylko zakupy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin, zwłaszcza dla najmłodszych członków. Podczas warsztatów i animacji dzieci będą miały szansę nauczyć się ozdabiania świątecznych pierników oraz stworzenia własnoręcznie bożonarodzeniowych kulek.

W sobotę w MCK PGE Gigantach Mocy o godz. 12:30 dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych zatytułowanych „W Świątecznym stylu”. Pod baczny nadzorem instruktorów uczestnicy będą mieli okazję tworzyć oryginalne ozdoby – choinki i mikołaje.