Podstęp w internecie: Oszuści wykorzystują nazwę znanej sieci sklepów odzieżowych

Rozpowszechniająca się w sieci metoda oszustwa, związana z fałszywymi sklepami internetowymi, jest coraz częściej używana przez przestępców. Niedawno, ofiarą takiego działania padli klienci rozpoznawalnej sieci handlowej MOHITO, mającej również swoje oddziały w Bełchatowie

Grupa LPP, do której należy sieć sklepów MOHITO, wypuściła specjalny komunikat. Jego celem było ostrzec klientów przed nieuczciwymi praktykami oszustów. Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie, w internecie pojawiły się strony, które nielegalnie korzystają z logo i nazwy MOHITO. Przestępcy, chcąc przyciągnąć potencjalnych klientów, stosują na tych stronach sztuczkę polegającą na obniżaniu cen oferowanych tam produktów.

Klienci, którzy korzystali ze sklepu MOHITO potwierdzili takie praktyki. W swoich komentarzach opisywali sytuacje, w których stali się prawie ofiarami fałszywych stron. Na szczęście część z nich zauważyła podejrzane praktyki, takie jak nienaturalnie niskie ceny oraz adres strony internetowej, różniący się od oficjalnego.

„Prawie wpadłam na przekręt z mohito sale. Naprawdę mi współczuje tych, którzy nie zauważyli że coś jest nie tak. Fałszywy sklep wyglądał bardzo prawdziwie, jakby to była wyprzedaż w jakimś międzynarodowym magazynie…” – opowiada jedna z kobiet, która napisała komentarz na ten temat.