Fundacja Ronalda McDonalda wsparła bełchatowski szpital

W ramach swojej działalności charytatywnej, Fundacja Ronalda McDonalda przekazała darowiznę Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Wsparcie to przyniesie korzyści dla rodziców małych pacjentów, którzy teraz będą mogli pozostać przy swoich dzieciach przez cały czas leczenia. Dowiedz się, jakie wsparcie trafiło do placówki.

Od kwietnia 2002 roku, kiedy Fundacja Ronalda McDonalda otrzymała wpis do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) w Polsce, działania organizacji koncentrują się na pomocy młodym pacjentom i placówkom medycznym specjalizującym się w obszarze pediatrii.

Tym razem, pomoc fundacji skierowana została do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Darowizna składała się z sześciu łóżek przeznaczonych dla rodziców małych pacjentów, co umożliwi opiekunom przebywanie ze swoimi dziećmi przez cały czas pobytu w szpitalu.

Fundacja poinformowała, że zakup 1192 łóżek dla 75 szpitali na terenie całej Polski był możliwy dzięki wsparciu Dariusza Krasonia, franczyzobiorcy McDonald’s Polska.