Prezes PGE Skry Bełchatów kończy karierę

Po ponad 20 latach współpracy odchodzi prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki. 16 marca przestał on pełnić funkcje prezesa tego jednego z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Polsce. Za wieloletni wkład w rozwój bełchatowskiej siatkówki władze miasta dziękują prezesowi Konradowi Piechockiemu.

Konrad Piechocki jest związany z bełchatowskim zespołem od 1999 roku, kiedy to rozpoczął pracę w Skrze jako menadżer. W 2004 roku objął stanowisko wiceprezesa Skry, a trzy lata później – prezesa. Funkcję tę pełnił przez niecałe 16 lat.

W czasie tej współpracy PGE Skra Bełchatów święciła swoje największe zwycięstwa ostatnich lat. Należy wymienić tu cztery Superpuchary Polski, siedem Pucharów Polski, dziewięć mistrzostw Polski, dwa srebrne i trzy brązowe medale MP. Co ważne klub odnosił też sukcesy na europejskich i światowych scenach. W Lidze Mistrzów Skra zdobył jeden srebrny i trzy brązowe medale, trzeba też dodać, że Skra dwukrotnie była klubowym wicemistrzem świata, a raz w tych rozgrywkach zdobyła brązowy medal. Takimi wynikami nie może pochwalić się żadna inna siatkarska drużyna w naszym kraju.

Konrad Piechocki przez wiele lat łączył pracę w grupie w Bełchatowie z innymi obowiązkami, m.in. w Wydziale Sportu Polskiego Związku Piłki Siatkowej czy Komisji Finansów ŁZPS. Od 09.20r. pełni funkcję prezesa Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej.