Jarmark Smaku w Bełchatowie już 31 marca

Już pod koniec miesiąca, 31 marca, o godzinie 8.00 rozpocznie się pierwszy Jarmark Smaku. Wydarzenie na Placu Wolności potrwa do godziny 14.00. Będzie można kupić m.in. zdrową i ekologiczną żywność prosto od rolników.

Wystawcami będą lokalni rolnicy i przetwórcy. Na niektórych stoiskach można znaleźć: warzywa i owoce, pyszne sery i apetyczne wędliny. A także miód, różnego rodzaju kiszonki i dżemy. Będą również dostępne produkty dla osób lubiących naturalne kosmetyki. W strefie handlu rolnego znajdują się również stoiska z mydłem, balsamem do ciała i olejkiem.

„Dziś coraz chętniej poszukujemy zdrowych i ekologicznych produktów. Stąd pomysł, aby zorganizować właśnie taki jarmark. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli w jednym miejscu kupić żywność bezpośrednio od producenta. To także promocja naszych lokalnych rolników i przetwórców”. – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego magistratu.

„Miejsce bełchatowskiego Jarmarku Smaku nie jest przypadkowe. To właśnie tam, na Placu Wolności, przed wojną odbywały się takie targi. Można więc powiedzieć, że historia zatacza koło”. – dodaje dyrektor Rogaczewska.