Robiąc zakupy w sklepach internetowych spoza Unii Europejskiej zapłacimy więcej

 Od 1 lipca kupując w sieci produkty od sklepów spoza Unii Europejskiej zapłacimy kwotę większą o nowy podatek nałożony przez rząd. Dotyczy to przede wszystkim zwiększenia cen przesyłek. Jak podają przedstawiciele rządu celem podatku jest pomoc polskim firmom, które produkują lepszej jakości towary niż ich odpowiedniki z Chin.

Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowego podatku VAT od przesyłek z zakupami internetowymi robionymi w sklepach zarejestrowanych poza Unią Europejską. Podatek wejdzie w życie od 1 lipca 2021 roku. Zmiana ma zniechęcić polskich konsumentów do wybierania takich sklepów jak Aliexpress, w których sprzedawane są tańsze odpowiedniki produktów polskich marek.

Jak podatek zmieni przesyłki spoza Unii Europejskiej?

Podatek ma przede wszystkim sprawić, że konkurencja będzie bardziej uczciwa. Napływ paczek spoza UE ma ulec ograniczeniu. To z kolei ma pomóc polskich przedsiębiorcom. Jednak należy zauważyć, że wiele polskich firm również ściąga towary z Chin i handluje nimi w Polsce, dlatego mimo że część przedsiębiorstw skorzysta na nowej regulacji, to wiele z nich również na niej ucierpi. Warto zaznaczyć, że zwolnione z VAT będą przesyłki o wartości mniejszej niż 150 euro.

1 komentarz

  1. To wszystko zależy od typu towaru oraz oczywiście serwisu…

Komentarze wyłączone.