Wielkie sprzątanie lasu!

Dbanie o czystość naszej planety to obowiązek, ale jak można zauważyć, teoria nie zawsze ma przełożenie na praktykę. Niemniej jednak są osoby, które potrafią naprawić błędy innych.

Gmina Kleszczów

Wstęp jest nawiązaniem do tego, co działo się w gminie Kleszczów – w ostatnią niedzielę ludzie ruszyli sprzątać las (kolejny raz). Zalegających odpadów nie brakowało, ale trzeba też przyznać, że do lasu wybrało się ponad 150 osób. Za organizację akcji odpowiadało Publiczne Przedszkole Samorządowe w Kleszczowie i grupa Leszy Bełchatów.

Cele akcji

Warto również odnotować, że chodziło o sprzątanie, ale niejako przy okazji liczyło się coś jeszcze – zakochanie się w przyrodzie. Krótko mówiąc, ogromne znaczenie ma świadomość. Można też powiedzieć, że w związku z tym zaplanowano atrakcje. Świetnym przykładem konkurs dotyczący nietypowego śmiecia – podczas sprzątania znaleziono choćby monitory czy buty, które zdążyły porosnąć mchem.

Nie można też zapomnieć o tym, że na koniec zorganizowano ognisko. Niektórzy byli pewnie na koniec zmęczeni, ale najważniejsze są efekty – grupa wykonała ogromną i co kluczowe, potrzebną pracę.