W Bełchatowie odbył się bieg ,,Piątka szyta na miarę’’

17 października odbył się bieg na trasie 5 kilometrów. Wzięło w nim udział 161 osób. W osobnym biegu mogły wsiąść udział także trzyosobowe rodziny. Dystans dla nich liczył sobie 2,5 kilometra.  

Nowy dystans biegu na 5 kilometrów

W biegu ulicznym ogólnie wzięło udział 161 osób. Uczestnicy, aby ukończyć bieg musieli przebiec dwa okrążenia po 2,5 kilometra. Po za głównym biegiem w zawodach brały udział także trzyosobowe rodziny, które musiały przebiec 2,5 kilometra. Zarówno start jak i linię mety utworzono na Placu Narutowicza.

W zawodach mogli pobiec zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Organizatorzy stworzyli osobną kwalifikację dla kobiet jak i mężczyzn.

Po raz pierwszy zorganizowano bieg rodzinny

W rodzinnym biegu mogły wystartować trzy osobowe rodziny. Przede wszystkim w zespole takim musiało być dziecko oraz minimum jedna osoba pełnoletnia. Nagrodami w rodzinnym biegu były puchary, a w biegu ulicznym nagrody pieniężne i puchary. Oba wydarzenia miały za zadanie promować zdrowy styl życia, a także miasto organizatorskie. Bieganie jest najtańszą i najłatwiej dostępną formę rekreacji. Po za tym istnieje mało przeciwwskazań zdrowotnych do biegania.