Wirtualna Sztafeta Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád

Znane są już wyniki Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád. W tegorocznej trzeciej edycji turnieju wzięło udział 115 zawodników, z czego 34 było Bełchatowianami. W sumie pokonali oni dystans ponad 12 tys. kilometrów.

Uczestnicy sztafety po raz kolejny pokazali, że łączy ich „Przyjaźń bez granic”. Biegając, spacerując z kijkami czy jeżdżąc na rowerze, przebyli oni razem ponad 12 000 km z czego na bieg przypadło – 3071,69 km; na nordic walking: 2791,66 km; a na rowery – 6261,11 km). W ten sposób ponad 16-krotnie symbolicznie pokonywali 750-kilometrową odległość między dwoma miastami. W III edycji zawodów uczestniczyło 115 mieszkańców zaprzyjaźnionych miast 34 bełchatowian i 81 zawodników Csongrádu.

Jednym z rekordzistów w biegu jest bełchatowianin – Kamil Nadrowski, pokonał on dystans aż 586 km. Co ważne był on też zwycięzcą zeszłorocznej edycji, podczas której przebiegł on 687 km. Kolejne miejsca zajęli Jarosław Staniec (223 km) i Katarzyna Sidorczuk (108 km).

W kategorii nordic walking najwięcej kilometrówbo aż 251 przeszedł Krzysztof Marczak z Bełchatowa. Drugie miejsce zajęła Renata Kunysz, która pokonała 202 km, a trzecie Elżbieta Murlikiewicz z wynikiem 177 km.

Wśród kolarzy bezkonkurencyjny okazał się Arkadiusz Szafrański z Bełchatowa, który na dwóch kołach przejechał 1222 km. Za nim uplasowali się Damian Kacperski z wynikiem 1134 km oraz Irena Fraj z wynikiem 242 km.

Wszyscy mieszkańcy Bełchatowa, którzy w tym roku wzięli udział w Wirtualnej Sztafecie Miast Partnerskich otrzymają pamiątkowe medale. Z kolei zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymają upominki rzeczowe. O miejscu i terminie odbioru nagród uczestnicy zostaną powiadomieni e-mailem.