Wojewódzkie szpitale przygotowane na pomoc Ukraińcom

O zapewnianiu pomocy Ukraińcom można opowiadać niezwykle długo. Warto jednak podkreślić, że często mówi się o przyszłości, a są sytuacje, kiedy należy skoncentrować się na teraźniejszości. Najlepszym przykładem problemy wymagające wizyty w szpitalu.

Województwo jest przygotowane!

Gdyby kogoś interesowała sytuacja w szpitalach na terenie województwa, można powiedzieć, że jest pełna gotowość. W każdym razie tak wynika z wypowiedzi Grzegorza Schreibera. Warte odnotowania jest również to, że mowa o wypowiedzi, do której doszło zaraz po agresji Rosji na Ukrainę.

Istotne jest też to, że na słowach się nie skończyło. Można też mówić o pomocy, którą później poszerzono. Zresztą wystarczy powiedzieć, że Łódzki Dom Kultury bardzo szybko stał się miejscem tymczasowego pobytu dla tych, którzy przyjeżdżają z Ukrainy. Oczywiście pomoc nie kończy się na szpitalu i zadbaniu o tymczasowy pobyt.

Wypada jeszcze zatrzymać się przy tym, że nikt z nas nie wie, do kiedy pomoc będzie potrzebna. Krótko mówiąc, pomoc jest ważna, ale wszystko sprowadza się do rozsądnego wsparcia. Wystarczy posłuchać o tym, co dzieje się w Legnicy.