19-letni mieszkaniec Zelowa dokonał wandalizmu na terenie Komisariatu Policji

Młody mężczyzna z podbełchatowskiego Zelowa, mający zaledwie 19 lat, wybrał dość niecodzienny sposób na rozładowanie negatywnych emocji, które pojawiły się po kłótni z partnerką. Przyniesioną butelką po alkoholu oraz krawężnikiem uszkodził drzwi i ściany Komisariatu Policji w Zelowie, wybił okno i przewrócił kosze na śmieci rozmieszczone na terenie obiektu. Incydent miał miejsce w końcu stycznia tego roku.

Zdarzenia rozegrały się w nocy z 25 na 26 stycznia, gdy 19-latek bezceremonialnie wtargnął na teren komisariatu. Nadkomisarz Iwona Kaszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, opisuje: „Funkcjonariusze rozpoczynający poranną służbę natrafili na otwartą bramę wjazdową, porozrzucane po całym dziedzińcu kosze na śmieci oraz uszkodzenia budynku – wybite okno, zniszczone drzwi wejściowe i miejscami zdewastowaną elewację”. Monitoringu obiektu natychmiast poddano analizie.

Wizerunek młodzieńca szalejącego na terenie komisariatu oraz jego skandaliczne czyny zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu. Na nagraniu widać, jak 19-latek wtargnął na dziedziniec, przewrócił kosze na śmieci, a następnie za pomocą krawężnika i butelki po alkoholu uszkodził drzwi, ściany i wybił okno, po czym uciekł. Szacunkowa wartość strat wyniosła 850 złotych.

Policjanci bez trudu zidentyfikowali sprawcę. Był to 19-latek, który był już wcześniej znany policji z Zelowa z powodu konfliktu z prawem.