Państwowa spółka przedłuża sponsoring zespołu siatkarskiego Skry Bełchatów

Rozważając poprzednie triumfy siatkówki w Bełchatowie, te czasy zdają się stawać coraz bardziej mglistym wspomnieniem. Mimo to, nieuśmierzone są nadzieje na ożywienie tych chwil świetności dzięki decyzji Państwowej Spółki, która zdecydowała się kontynuować sponsoring Skry Bełchatów. Ta decyzja pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość klubu, dając szanse na przekształcenie go z przeciętnego ligowego zespołu w coś więcej.

Zainicjowano tego proces poprzez podpisanie nowej umowy sponsorującej w wtorkowe popołudnie. Umowa została zawarta pomiędzy Skrą Bełchatów a PGE Górnictwo i Energetyką Konwencjonalną (PGE GiEK), która jest częścią Grupy PGE i która od dawna była głównym sponsorem Skry. To wydarzenie ma potencjalne znaczenie nie tylko dla siatkówki w Bełchatowie ale także dla całego środowiska PlusLigi.

Skrzywdzona niedawnymi rozczarowującymi sezonami Skra, po krótkim pół roku współpracy z nowym sponsorem, otrzymała finansowe zapewnienie na przyszłe rozgrywki w sezonie 2024/25. Ta gwarancja pozwala na strategiczne planowanie oraz odważne działania mające na celu przywrócenie dawnego prestiżu klubu.

Ostatni sezon kończył się dla drużyny na nisko notowanym 12. miejscu, ale obecnie widoczna jest determinacja i zapał do walki na boisku. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że Skra znajduje się obecnie w pierwszej ósemce najlepszych drużyn w Polsce. „Gratuluję Zarządowi, gratuluję całemu sztabowi i zawodnikom” – skomentował dzisiejsze wydarzenia Zbigniew Kasztelewicz, p.o. prezesa zarządu PGE GiEK.