Agresywny pies rzucił się na dziecko!

Stosunkowo często można usłyszeć o tym, że psy są przyjaciółmi ludzi. Są, ale warto pamiętać, że zdarzają się różne sytuacje – i co najważniejsze, niektóre są niebezpieczne.

Młody chłopiec trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy

Za przykład może posłużyć choćby to, co niedawno wydarzyło się w Bełchatowie – agresywny pies zaatakował młodego chłopca i ten musiał trafić na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Trudno mówić na temat szczegółów – wiemy tyle, że chłopak miał pogryzione ręce i dłonie. Warto również wiedzieć, że na miejscu pojawili się funkcjonariusze straży miejskiejzłapali oni zwierzę i ustalili właściciela. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że finał tej historii będzie mieć miejsce w sądzie. Istotne jest też to, że pies został zaszczepiony.

Pozostaje mieć nadzieję, że poszkodowany bardzo szybko wróci do pełni zdrowia. Warto też dodać, że zaatakowany chłopiec wiedział, co robić – świadczy o tym przyjęcie tzw. pozycji żółwia. Z drugiej strony i tak nie udało się uniknąć obrażeń – to pokazuje, jakie znaczenie ma należyta opieka nad niebezpiecznymi psami.