Bełchatów po raz kolejny rozdawał sadzonki

W sobotę 24 października odbyła się XI edycja akcji rozdawania sadzonek w zamian za makulaturę. W sumie do rozdania było 9 tysięcy roślin.

Poranne rozdawanie sadzonek w Bełchatowie

Akcja rozdawania drzewek w zamian za makulaturę rozpoczęła się o 8.30 i zakończyła się krótko po godzinie 10. Drzewka zostały dostarczone przez Nadleśnictwo Bełchatów. Akcja cieszy się, co roku ogromnym zainteresowaniem Bełchatowian. W tym roku rozdawano: brzozy, jabłonie, hortensje na pniach, tuje, wierzby, różne odmiany czereśni, świerki pospolite, jodły, buki zwyczajne oraz berberysy.

Sadzonki za makulaturę

Mieszkańcy Bełchatowa nie zawiedli. Ustawili się w długiej kolejce po odbiór sadzonek. W ich rozdawaniu pomagali uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych BSTO w Bełchatowie. Za makulaturę można było odebrać nawet 10 drzewek.

Ekologia ponad wszystko

Akcja ma charakter przede wszystkim ekologiczny. Dzięki niej promuje się segregację odpadów. Makulatura podlega recyklingowi warto, więc oddawać ją do specjalnych punktów skupu. Wspólnym zadaniem nas wszystkich jest, bowiem dbanie o środowisko.