Akcja „Prędkość” przeprowadzona przez bełchatowską drogówkę 14 września 2023 roku

Na ulicach Bełchatowa 14 września 2023 roku odbyła się kontrola drogowa, prowadzona przez lokalnych funkcjonariuszy pod kryptonimem „Prędkość”. W ramach tych działań, oprócz standardowej kontroli prędkości, policjanci sprawdzali również stan trzeźwości kierowców, wyposażenie pojazdów, jak i warunki przewozu dzieci oraz przestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez wszystkich pasażerów. Do kontroli używano ręcznych przyrządów do pomiaru prędkości.

Podczas akcji przeprowadzono kontrolę łącznie 47 kierowców. Z tego grona 30 osób przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 14 w strefie przejścia dla pieszych. Wszystko to skutkowało nałożeniem mandatów na 25 osób za wykroczenia drogowe, pouczeniem 16 kierowców, a także wystosowaniem wniosków do sądu w stosunku do sześciu osób. Dodatkowo, stróże prawa zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, a także odebrali dwa prawa jazdy oraz dwa dowody rejestracyjne.

Warto pamiętać, że ruch drogowy jest zmienny i nieprzewidywalny, a sytuacje wymagające natychmiastowej reakcji są na porządku dziennym. Nadmierna prędkość może prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem, co z kolei stwarza ryzyko tragicznych wypadków. Niestety, konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego ponoszą często nie tylko sprawcy wykroczeń, ale również niewinni uczestnicy ruchu drogowego.