Zbliża się koniec głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego w Bełchatowie

Termin głosowania na propozycje zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa zbliża się nieubłaganie do końca. Mieszkańcy Bełchatowa mają czas na oddanie swojego głosu do godziny 24:00 dnia 10 września, czyli do końca najbliższej niedzieli.

W ramach tej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa do podziału jest łącznie suma 1 miliona złotych. Z tej kwoty, 900 tysięcy złotych przeznaczono na realizację tak zwanych projektów twardych, zaś pozostałe 100 tysięcy złotych mają być wydatkowane na projekty miękkie.

Uprawnione do głosowania są osoby zamieszkujące Bełchatów, włączając w to również osoby niepełnoletnie. Proces wyboru projektów odbywa się wyłącznie za pośrednictwem systemu elektronicznego, analogicznie jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Głosowanie rozpocznie się po północy z niedzieli na poniedziałek. W celu zweryfikowania tożsamości, wymagane jest podanie numeru PESEL oraz numeru telefonu, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Za pomocą jednego numeru telefonu, możliwe jest potwierdzenie danych maksymalnie pięciu osób zgłoszonych do głosowania, na przykład dzieci. Proces głosowania dobiegnie końca o godzinie 24:00 dnia 10 września.

Informacje o tym, które z projektów będą realizowane przez miasto Bełchatów w nadchodzącym roku, zostaną ujawnione 15 września. Każdy oddany głos ma znaczenie.