Alarmująca seria wypadków z udziałem seniorów na drogach powiatu bełchatowskiego

W ostatnim okresie na terenie powiatu bełchatowskiego miały miejsce dwie niefortunne kolizje, w które zamieszane były osoby starsze, poruszające się na rowerach. Pierwszy z incydentów miał miejsce kiedy 78-letni mężczyzna potrącił 72-letnią kobietę, natomiast drugi nastąpił dzień później, kiedy to 70-latek zderzył się z 67-letnim rowerzystą. Czyżby to była niepokojąca sekwencja wypadków z seniorskimi uczestnikami ruchu drogowego?

W czwartek, 16-go maja, funkcjonariusze musieli interweniować z powodu wypadku drogowego, który miał miejsce po godzinie trzynastej w miejscowości Szczerców. Jak podaje rzeczniczka prasowa policji bełchatowskiej, Iwona Kaszewska, na skrzyżowaniu ulic Łaskiej i Klonowej 78-letni operator citroena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 72-letniej kobiecie jadącej na rowerze.

Każdy z uczestników tego tragicznego zdarzenia był trzeźwy. Niestety, rowerzystka wymagała natychmiastowej interwencji medycznej i z poważnymi obrażeniami została przewieziona do bełchatowskiego szpitala. Drugi, podobny wypadek miał miejsce następnego dnia, 17-tego maja na ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie.

Jak informuje Iwona Kaszewska, – według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy służb porządkowych, 70-letni kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 67-letniemu rowerzyście poruszającemu się ścieżką rowerową, gdy próbował włączyć się do ruchu.

Podobnie jak poprzednio, wszyscy uczestnicy byli trzeźwi, a rowerzysta musiał być przewieziony do szpitala. Policja dokonała oględzin miejsc zdarzeń oraz pojazdów biorących w nich udział. Zabezpieczono również wszelkie dowody związane z tymi incydentami.