Bełchatów: Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu doprowadziło do wypadku z udziałem motocyklisty

Jednym z kluczowych czynników powodujących incydenty drogowe jest brak przestrzegania zasady pierwszeństwa przejazdu. W Bełchatowie na ulicy Czyżewskiego doszło do takiego właśnie zdarzenia. Kierująca toyotą corollą nie ustąpiła pierwszeństwa, co doprowadziło do kolizji z motocyklistą. Na skutek tego niefortunnego zdarzenia, 36-letni kierowca motocykla został przewieziony do miejscowego szpitala.

Incydent miał miejsce w poniedziałek, 03 czerwca 2024 roku, przed godziną ósmą rano na bełchatowskiej ulicy Czyżewskiego. Funkcjonariusze policji pracujący na miejscu zdarzenia ustalili szczegóły incydentu. Okazało się, że 32-letnia kobieta prowadząca toyotę corollę, nie zachowała należytej ostrożności podczas skrętu w lewo na parking przy punkcie handlowym i nie ustąpiła drogi 36-letniemu motocykliście, który również jest mieszkańcem Bełchatowa.

Motocyklista, który odniósł urazy w wyniku tego zdarzenia, został natychmiast przewieziony do szpitala w Bełchatowie. Badania wykazały, że zarówno kierująca samochodem, jak i motocyklista byli trzeźwi podczas incydentu. Funkcjonariusze policyjni dokonali oględzin miejsca zdarzenia, wykonali dokumentację fotograficzną i zaopiekowali się zabezpieczeniem śladów po wypadku. Szczegółowe okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego są obecnie wyjaśniane przez specjalistów z Wydziału do spraw Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym, pod kontrolą prokuratury.