Zmiana strategii realizacji inwestycji drogowych w Bełchatowie

Po pewnych modyfikacjach w planie, firma Domax zdecydowała się skupić na osiedlu Ludwików jako pierwszym miejscu realizacji swoich inwestycji drogowych w Bełchatowie. Dotychczasowe założenia mówiły o przeprowadzeniu prac na osiedlu Dolnośląskim. Jednak z powodów organizacyjnych i logistycznych, firma postanowiła zrewidować swój plan działań.

Firma Domax, której specjalnością są różnorodne projekty drogowe realizowane w ramach programu Polski Ład II, początkowo miała rozpocząć prace przy bloku numer 137 na osiedlu Dolnośląskim. Informacje o tym były przekazywane przez urzędników miejskich kilka dni temu. Niespodziewanie jednak, firma postanowiła zmienić swoje priorytety.

12 czerwca, firma Domax rozpocznie swoje działania na osiedlu Ludwików. Lokalni urzędnicy informują, że prace obejmą ulice: Braci Śniadeckich, Wagnera, H.Konopackiej i Ślusarskiego. W ramach tych działań robotnicy położą warstwę wyrównującą, następnie zajmą się studzienkami i na końcu położą pierwszą warstwę asfaltu. Ze względu na te zmiany, prace na osiedlu Dolnośląskim zostaną zainicjowane nieco później.

Prace przy bloku 137 były częścią większej inwestycji. W ramach wcześniejszych działań, nawierzchnia jezdni została sfrezowana i wyrównana, a także przygotowano parkingi. Zadaniem wykonawcy jest jeszcze położenie 4-centymetrowej warstwy ścieralnej.