Wypadek w Wadlewie: Pijany kierowca doprowadził do kolizji, w wyniku której cztery osoby zostały ranne

Kolizja dwóch pojazdów miała miejsce w miejscowości Wadlewo, leżącej w gminie Drużbice. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności skutkował kontuzjami czterech osób. W wyniku dochodzenia przeprowadzonego na miejscu incydentu ujawniono, że jeden z kierujących był nietrzeźwy.

Jedną z zaangażowanych stron był 43-letni mężczyzna, którego badanie alkomatem wykazało obecność ponad jednego promila alkoholu we krwi. Mężczyzna ten, nie bacząc na prawo drogowe, przyśpieszył swoim pojazdem marki Volkswagen Passat i uderzył w inny samochód. To właśnie on, jak twierdzi policja, jest sprawcą tego zdarzenia drogowego w Wadlewie. Niestety, konsekwencje jego brawury były poważne – cztery osoby musiały zostać przewiezione do szpitala.

Do tego tragicznego incydentu doszło wieczorem w niedzielę, 9 czerwca. Około godziny 22 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Analiza wstępnych ustaleń śledztwa przeprowadzonego przez policjantów wskazuje, że 43-letni kierowca volkswagena, podczas próby wjazdu na rondo, nie zastosował się do zasady pierwszeństwa przejazdu. Tym samym spowodował kolizję ze swoim pojazdem i BMW prowadzonym przez 48-latka – informuje nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Nietrzeźwy kierowca miał ponad promil alkoholu we krwi.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia cztery osoby zostały poszkodowane. Ranni to pasażer volkswagena oraz trzy pasażerki bmw. Wszystkie ofiary, które odniosły obrażenia w wyniku wypadku, zostały natychmiast przewiezione do najbliższych placówek medycznych.