Dwa pechowe incydenty na drogach powiatu bełchatowskiego podczas weekendu

Miniony weekend na terenie powiatu bełchatowskiego okazał się szczególnie nieszczęśliwy, co spowodowało konieczność interwencji służb w związku z dwiema sytuacjami awaryjnymi. Incydenty miały miejsce w Bełchatowie oraz Zelowie, a ich skutkiem były obrażenia u dwóch osób.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Iwonę Kaszewską, rzecznik prasowy Komendy Policji w Bełchatowie, pierwszy wypadek spowodowany został przez niezastosowanie się do zasad ruchu drogowego przez kierującą Oplem Astrą. Kobieta, skręcając w ulicę Tkacką, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej jednośladem kobiety, co doprowadziło do jej potrącenia. Na szczęście obie osoby uczestniczące w tym zdarzeniu były trzeźwe, a 36-letnia poszkodowana cyklistka, mimo iż przewieziona została do szpitala w Bełchatowie, odniosła jedynie niewielkie stłuczenia.

Kolejne niebezpieczne zdarzenie miało miejsce dzień później, 15 czerwca, na ulicy Zachodniej w Zelowie, przed godz. 10:00 rano. Rowerzysta nagle wjechał na drogę naprzeciw jadącego samochodu, co skutkowało zderzeniem. Kierujący Peugeotem, jadący w stronę miejscowości Bachorzyn, nie był w stanie uniknąć zderzenia z rowerzystą, który bez ostrzeżenia zmienił kierunek jazdy i wjechał na drogę. Jak informuje rzeczniczka bełchatowskiej policji, 63-letni poszkodowany rowerzysta został przetransportowany do szpitala, a podobnie jak w poprzednim przypadku, uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.