Obchody Bełchatowskiego Dnia Rodziny

16 czerwca, trzecia niedziela miesiąca, to tradycyjnie dzień, kiedy Bełchatów obchodzi święto swojego patrona. W tym roku uroczystości były pełne atrakcji i zakończyły się koncertem w parafialnym ogrodzie. Jednym z najważniejszych punktów było przemarsz ulicami miasta podczas Marszu dla Życia i Rodziny.

Dzień Patrona Miasta Bełchatowa został połączony z Bełchatowskim Dniem Rodziny, tworząc wspólne celebracje. Pierwszy krok to złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II, po czym odbyła się msza święta za mieszkańców Bełchatowa. Mszę odprawił bp. Witalij Skomarowski, Ordynariusz Łucki i Przewodniczący Episkopatu RKC na Ukrainie. Dodatkowo, po nabożeństwie wręczono nagrody dla laureatów XXI Powiatowego Konkursu „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II”.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się na placu Narutowicza po południu. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Oddział w Bełchatowie, Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie oraz Wojownicy Maryi Bełchatów byli odpowiedzialni za organizację marszu. Uczestnicy przemierzali ulice miasta, wyrażając swoje wartości. Motto tegorocznego wydarzenia brzmiało „Zjednoczeni dla życia, rodziny i ojczyzny”, co jak tłumaczyli organizatorzy, miało na celu podkreślenie znaczenia budowania więzi rodzinnych.